Zuhal Müzik

ARA
DAVUL ve PERKÜSYON

ZUHAL YAYLILAR

Yaylı Enstrümanlar

Yeni başlayanlar için uygun fiyatlı yaylı enstrümanlardan, profesyonel seviyedeki yaylı enstrümanlara kadar birçok modeli web sitemizden inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz. Aradığınız model ile ilgili daha fazla bilgi için canlı destekten yardım alabilir ya da aradığınız modele en yakın yaylı enstrümanlar için uzman ekibimizden sizleri yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.

Yaylı enstrüman, yayın tel üzerinde kaydırılması ile ses oluşumunu sağlayan müzik aletidir. Orkestrada kendisine özgü bir konumda bulunan yaylı çalgılarda geniş bir müzik aleti çeşitliliği bulunur. Yaylı çalgıların çalışma prensipleri incelendiğinde, yayın bu tür çalgıların olmazsa olmazları arasında yer aldığı fark edilir. Yay, temel olarak sert ağaçtan imal edilir. Hafif eğik bir çubuğun iki ucu arasına gerilmiş olan at kuyruğu demeti bulunur. Farklı uzunluklara sahip olsa da yaylar çoğunlukla 70-75 cm arasında bir uzunluğa sahiptir.

Yaylı çalgılar pek çok farklı enstrümanı bünyesinde barındırır. Keman, çello bunlardan sadece bazılarıdır. Zuhal Müzik ayrıcalığıyla sizlerle buluşan ve yenilikçi bir kullanım sunmakta olan yaylı çalgılara çok özel fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Benzersiz enstrümanlar arasından tercihte bulunabilir, istediğiniz ürüne kısa sürede ulaşma şansı elde edebilirsiniz.

Yaylı Enstrüman Modelleri

Yaylı enstrümanların her birinde ses, farklı bir tonda çıkar. Bunda, kullanılan telin özellikleri ve sayısı doğrudan etkilidir. Keman, yaylı çalgılar arasında en etkileyici sese sahip enstrüman olarak bilinir. Solo bir çalgı olan keman, oldukça yüksek tonda çalar. Dört teli bulunur. Bunun yanı sıra viyola, şekil olarak kemana benzeyen bir müzik aletidir. Keman ile çello arasında bulunmaktadır.

Yaylı çalgılar arasında yer alan bir diğer müzik aleti çello olarak bilinmektedir. Oldukça büyük bir enstrüman olarak bilinen çello, kemana göre çok daha tok bir sese sahiptir. Yaylı çalgılar arasında özel bir yere sahip olan kontrbas da şekil olarak kemanı andırır. Zuhal Müzik, yaylı çalgıların yanı sıra sizlere yaylı aksesuarları da sunmaktadır. Pek çok ürüne hızlı, kolay ve zahmetsiz bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

Yaylı Enstrüman Fiyatları

Yaylı çalgıların özellikleri ve tasarımı birbirinden farklı olduğu için fiyatları da değişiklik gösterir. Concerto, Vanetta gibi markaların ürettiği benzersiz yaylı enstrümanları sizlerle buluşturan Zuhal Müzik; her bir enstrümana çok özel fiyatlarla ulaşmanızı sağlıyor. Yüksek performans gösteren ve uzun süreli kullanımı mümkün kılan enstrümanlara pratik bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Zuhal Müzik, kendinizi enstrüman konusunda geliştirebilmeniz için yenilikçi bir hizmet sunmaya devam ediyor.