Zuhal Müzik

ARA
DAVUL ve PERKÜSYON

KOLAY İADE

İade İşlemleri ile İlgi Genel Bilgilendirme

www.zuhalmuzik.com’dan yapılan alışverişlerde, ürünün teslim tarihten itibaren 14 takvim günü içerisinde iade edilebilir. * İade Koşulların kapsayan 3. Madde başlığı altında bahsi geçirilen sebeplerden dolayı iade alınmayan ürünler bu kapsama dahil edilememektedir.

1. İade İşlemi Nasıl Yapılır?

www.zuhalmuzik.com’da üyelik ile yapılan işlemlerde iade talebi oluşturulabilir. Misafir olarak yapılan işlemlerde veya kargodan teslim alınmayan iade işlemlerinde ise; info@zuhalmuzik.com adresine sipariş numarası ile birlikte mail atarak, iade işlemleri başlatılabilir. İade talebinize istinaden gönderi kodunuz mail ya da telefon yolu ile tarafınızla paylaşılacaktır.

2. İade Ürünü Nasıl Kargolarım?

İade gönderimi yapılacak ürünlerde ürünün taşıma esnasında güvenli ve zarar görmeyecek şekilde paketlenmelidir. Ürün size ulaştığında koruyucu malzemeleri saklayarak iade işlemi esnasında tekrar kullanabilirsiniz. Taşıma esnasında korunaksız paketleme sebebi ile zarar görmüş ürünlerin iadesi reddedilmektedir.
Tarafınızla paylaşılan iade gönderi kodu ile ürünü size en yakın Aras Kargo şubesine teslim ederek gönderiminizi yapabilirsiniz.

3. İade Koşulları Nelerdir?

  • Satın alınan ürün, teslim aldığındaki kutu içerikleri ile beraber eksiksiz ve satın alındığı haldeki kondisyon ile gönderilmelidir. Zarar görmüş ürün, ürün içerikleri ve ürün kutuları iade edilememektedir.
  • Ayıplı olmayan sarf malzeme grubundaki ürünlerin iadesi mümkün değildir. (Tel, Pena, Nefesli Çalgı Ağızlıkları ve Aksesuarları, Pikap iğneleri, Enstrüman Kabloları vb.)
  • Ayıplı olmayan, kişisel kullanım alanına tabii ürün gruplarının iadesi mümkün değildir. (Nefesli Enstrümanlar, Kulaklık, Mikrofon vb.)
  • Seri yada lisans numarası ile kayıt oluşturulan (Register edilen) ürünlerin iadesi mümkün değildir. ( Bu tip ürünler lisans kaydı yapılmadan denenebilir.) Ancak lisans kayıt işlemleri yapılmayan ürünler iade alınmaktadır.
  • Ürünün kargoya teslim belgesi, gönderen kişi tarafından alınmalı ve iade süresi boyunca saklanmalıdır.
  • Ayıplı olmayan kurulumu yapılan ürünlerin iadesi mümkün değildir. (Dijital Davul, Dijital Piyano)

4. Ürünüm İade Olarak Kabul Edildi, Ödemem Ne Zaman Yapılır?

İade olarak gönderilen ürün kontrol edilip, iadesi onaylandıktan sonra 7 iş günü içerisinde işlem yaptığınız kredi kartına ya da banka hesabına ödenmektedir.

5. Ürünü Mağazaya İade Edebilir Miyim?

İnternet sitemizden almış olduğunuz ürünü herhangi bir Zuhal mağazasına İade Teslim Formu’nu doldurarak iade edebilirsiniz. *** Ücret iadesi mağazalarda gerçekleşmemekle beraber, 7 iş günü içerisinde işlem yapılan kredi kartı ya da banka hesabına ödemesi gerçekleştirilir.