Zuhal Müzik

ARA
DAVUL ve PERKÜSYON
PİYANOLAR

PİYANOLAR

PİYANO SATIN ALMADAN ÖNCE

Piyano Kategori Sorumlumuz Profesyonel Piyanist Alper'in Önerilerini Dinleyin.


ZUHAL PİYANOLAR

PİYANO

 

Piyano, her yaşta insanın çalabileceği bir enstrümandır. Piyano yaratıcılığı ortaya çıkaran, ufku genişletmeye yardımcı olan ve en çok tercih edilen tuşlu çalgılar arasındadır. Piyano 52 adet beyaz, 36 adet siyah olmak üzere toplamda 88 tuşa sahiptir ve her tuş farklı bir nota üretir. Piyano, tuşlarına basıldığında içindeki mekanizma çekiçleri harekete geçirir ve çekiçler piyanonun içindeki tellere vurarak piyanonun karakteristik sesini oluşturur. Beyaz tuşlar, notaların doğal seslerini temsil ederken, Siyah Tuşlar ise notaların doğal seslerinin yarım ses olarak ilerisini veya gerisini temsil eder. Bu özelliğiyle piyano, klasik müzikten caza ve hatta popa kadar farklı müzikal tonlar için kullanılabilir.

 

Piyano satın almadan önce araştırma yapmak, piyanonun özelliklerini ve performansını daha iyi anlamak için faydalı olabilir. Piyano seçerken ses kalitesine, pedal hassasiyetine, tuş ağırlığına, piyanonun kullanım alanına dikkat etmelisiniz. Ayrıca belirleyeceğiniz piyano çeşidine göre (akustik veya dijital) kaliteli markalar arasından uygun fiyatlı bir piyano modeli seçmeyi tercih etmelisiniz. Kaliteli piyano, her zaman çok daha iyi bir ses kalitesine sahip olacak ve daha uzun süre dayanacaktır.

 

Nasıl bir piyano satın almak istediğiniz hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için kendinize en yakın müzik mağazasına gidebilir, farklı piyano modellerini deneyebilirsiniz. Steinway and Sons, Kawai, Roland ve Schimmel gibi dünyaca ünlü, kaliteli markaları Zuhal Müzik’te bulabilirsiniz. İster piyanoya yeni başlayın ister profesyonel bir müzisyen olun ihtiyacınıza ve bütçenize uygun piyano modelleriyle Zuhal Müzik yanınızda!

 

 

PİYANO FİYATLARI

 

Piyano fiyatları marka, model, boyut, üretim malzemesi, teknik özellikler, işçilik gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Piyano satın almak kendinize veya çocuğunuza yapacağınız en önemli yatırımlardan biri olabilir, bu nedenle doğru bir seçim yapmak için özen göstermek gerekir. Piyano fiyatları konusunda net bir rakam vermek mümkün olmasa da çeşitli marka ve modellerin fiyatlarını karşılaştırmak ve bütçenize uygun bir seçim yapmak için zuhalmuzik.com'da bulunan gelişmiş, akıllı filtre seçeneklerini kullanabilirsiniz. Fiyat, renk, marka veya kategoriye göre seçim yapabilirsiniz.

 

Piyano fiyatlarını değerlendirmeden önce vermeniz gereken kararlardan biri de akustik mi yoksa dijital piyanoyla mı başlayacağınızdır; ancak başlamak için yanlış bir yol olmadığını unutmamak gerekir. Bu tamamen kişisel tercihlerinize ve bütçenize bağlıdır. Genellikle dijital piyanolar akustik piyanolara göre daha uygun fiyatlıdır. Eğer piyanoya yeni başlıyorsanız ve kaliteli bir marka arıyorsanız Kawai, Roland gibi dünyaca ünlü markaların başlangıç seviyesindeki modellerini tercih edebilirsiniz. Piyano satın alırken kulaklık ve taburenin de dahil olduğu setleri tercih ederek ihtiyacınıza yönelik piyano ekipmanlarına sahip olabilirsiniz. Daha deneyimli veya profesyonel bir müzisyenseniz daha üst düzey, donanımlı bir piyano modeli seçebilirsiniz. Beğendiğiniz modelleri indirimli fiyatla almak, fırsatları kaçırmamak için zuhalmuzik.com'u sık sık ziyaret edebilir indirimleri ve kampanyaları takip edebilirsiniz.

 

 

PİYANO ÇEŞİTLERİ VE MODELLERİ

 

Kendinize veya çocuğunuza alacağınız bir piyanoyu, ömür boyu ilham verecek, yaratıcılığı ve entelektüel birikimi artıracak yatırım yollarından biri olarak görebilirsiniz. Günümüzün ebeveynleri artık çocuklarına son model akıllı telefon satın almak yerine piyanoya zamansız bir yatırım yapmak istiyor. Çocuklarını erken yaşta müzikle tanıştırarak onlara odaklanma, disiplin, iyi hafıza gibi hayatları boyunca taşıyabilecekleri bir başarı yolu sunmayı tercih ediyorlar.

 

Piyano satın almadan önce doğru piyanoyu seçmek bazen zaman alabilir veya hızlıca karar vermek kolay olmayabilir. Yüzlerce seçenek arasından en uygun piyano çeşidini ve modelini bulmak için iyi bir araştırma yapmak ve dikkat edilecek noktaları bilmek faydalı olabilir. Piyano modelleri akustik, dijital ve taşınabilir piyanolar olarak 3 'e ayrılır. Bu modeller kendi içinde duvar tipi dijital piyanolar, dijital kuyruklu piyanolar, duvar tipi akustik piyanolar ve kuyruklu akustik piyanolar olmak üzere 4'e ayrılır. Duvar tipi piyanolar kuyruksuzdur. Kuyruksuz olduğu için daha az yer kaplar ve kullanım kolaylığı sağlar. Piyano hakkında en çok merak edilen konulardan biri piyanonun kaç tuşa sahip olduğudur. Geleneksel piyanoda toplamda 88 adet tuş bulunur. Yeni başlayanlara veya küçük yaştaki kullanıcılara özel eğitim klavyelerinde 61 tuş yer alır. Tuş sayısı piyanonun modeline ve boyutuna göre değişkenlik gösterir.

 

Akustik piyano mu yoksa dijital piyano mu satın almalıyım sorusunun cevabı kişisel tercihlerinize ve kullanım amaçlarınıza göre farklılık gösterecektir. Akustik piyanolar, gerçek bir çekicin tellere vurmasıyla oluşan doğal bir ses üretir. Bu nedenle, tonlar zengin ve eşsizdir. Tuşların dokunma hissi ise daha gerçekçi ve duyarlıdır.  Akustik piyanolar genellikle daha büyük ve ağır olduklarından taşınması zordur ve bakım gerektirir. Son teknolojik gelişmeler sayesinde, dijital piyanolar akustik piyanonun sunduğu gerçekçi deneyimden neredeyse ayırt edilemez hale geldi. Böylece akustik piyanoda çalmanın benzersiz hissini dijital piyano ile deneyimleyebilirsiniz. Eğer gerçekçi bir ses ve dokunma hissi istiyorsanız ve fiyat sizin için önemli değilse, akustik piyano daha iyi bir seçenek olabilir. Ancak, pratik yapmak için sessiz bir ortamda çalmak istiyorsanız veya daha uygun bir fiyata sahip bir seçenek arıyorsanız, dijital piyanolar ideal bir seçim olabilir.

 

Bütçeniz, hedefleriniz, marka tercihleriniz mutlaka seçiminizi etkileyecektir ama kullanım şekliniz de en az diğer unsurlar kadar önemlidir. Evinizin en güzel köşesinde dekorunuzu tamamlayacak zarif, şık bir görünüme sahip piyano modellerini tercih edebilir ya da farklı alanlarda müzik yapmak isterseniz hafif, taşınabilir formda olan dijital piyano modellerini inceleyebilirsiniz.

 

Doğru modeli seçmek söz konusu olduğunda güvenilir, yetkili bir distribütörden kaliteli, bilinen bir marka tercih etmek ve seçim sırasında size tavsiyelerde bulunabilecek ve yardımcı olabilecek bir uzmanla konuşmak önemlidir. Steinway and Sons, Schimmel, Kawai, Roland, Casio gibi dünyanın önde gelen markaları arasından bütçenize ve ihtiyacınıza uygun piyano modellerini Zuhal Müzik ile bulabilir, aklınıza takılan her soruyu gönül rahatlığıyla sorabilirsiniz.

 

 

PİYANO TAVSİYESİ

 

Piyano seçmenin sizin için önemli olduğunu ve doğru kararı verdiğinizden emin olmak istediğinizi çok iyi anlıyoruz. Bu yüzden en fazla karşılaştığımız sorulardan biri de “Hangi piyanoyu almalıyım?” sorusu oluyor. Profesyonel müzisyenlerden oluşan ekibimizin var olma sebebi, aklınıza takılan her konuda size yardımcı olmak ve iyi bir deneyim sunmak. Aradığınız model bütçenize, kişisel zevklerinize veya tercihlerinize göre değişeceği gibi kullanım alanına göre de değişebilir. Bu süreçte nasıl bir piyano satın almak istediğinizi anlamak için farklı piyano modellerini denemenin çok önemli olduğunu belirtmek isteriz. Bu deneyim için, güvendiğiniz bir müzik mağazasına gitmenizi ve uzman birine danışmanızı öneririz. Dilerseniz kendinize en yakın Zuhal Müzik mağazalarını ziyaret edebilirsiniz ya da zuhalmuzik.com’dan hangi piyanoyu almanız gerektiğiyle ilgili merak ettiğiniz tüm soruları canlı destek üzerinden sorabilirsiniz.