Zuhal Müzik

ARA
DAVUL ve PERKÜSYON
NEFESLİLER

NEFESLİLER


ZUHAL NEFESLİLER

Nefesli Enstrümanlar

Yeni başlayanlar için uygun fiyatlı nefesli enstrümanlardan, profesyonel seviyedeki nefesli enstrümanlara kadar birçok modeli web sitemizden inceleyebilir, sipariş verebilirsiniz. Aradığınız model ile ilgili daha fazla bilgi için canlı destekten yardım alabilir ya da aradığınız modele en yakın nefesli enstrümanlar için uzman ekibimizden sizleri yönlendirmelerini isteyebilirsiniz.

Havayı sese çevirme prensibiyle çalışan nefesli enstrüman, birçok ortamda kullanılan çok özel müzik aletidir. Rezonatörün ucuna ya da yakınına yerleştirilen ağızlığa üflenerek hava sütununu titreşime uğratan bu tür enstrümanlar, birçok farklı müzik aletini bünyesinde barındırır. Bu nedenle nefesliler, oldukça geniş bir enstrüman topluluğudur. Bu tür müzik aletlerinde, havanın giriş ve çıkış yapabilmesini sağlayan noktalar bulunur.

Ağızlığa doğru üflendikten sonra hava, müzik aleti içinde sirkülasyona uğrar. Ardından titreşimler meydana gelerek ses oluşur. Nefesli çalgılarda notanın ayarlanabilmesi için havanın gideceği yol arttırılır ya da azaltılır. Blok flüt, yan flüt, saksafon, trompet başta olmak üzere birçok müzik aleti; nefesli enstrüman kapsamında yer almaktadır. Zuhal Müzik, oldukça kaliteli nefesli enstrümanları sizlere sunmakta olup yenilikçi enstrümanlara zahmetsiz bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktadır.

Nefesli Enstrüman Modelleri

Nefesliler, çok uzun bir süredir müzik dünyasında kendisine yer bulan enstrüman topluluğudur. Birçok farklı türde nefesli bulunmakta olup bunların her biri, sesi farklı bir şekilde iletir. Elektronik nefesli, blok flüt, klarnet, trombon, korno başta olmak üzere birçok enstrüman bu kategoride değerlendirilmektedir.

Nefesli enstrümanlar arasında yer alan bariton, viyola gibi çalınan bir müzik aletidir. 6-7 bağırsak telin yanı sıra 9-28 adet metal tel de bulunur. Bunun yanı sıra tuba, genellikle pirinç ve bakırdan imal edilen bir tür çalgıdır. Konik borusu bulunan tuba, pistonlu üflemeli bir çalgıdır. Zuhal Müzik tarafından sizlere sunulan diğer nefesli enstrümanlar ise melodika ve mızıka, euphonium, korno, flugelhorn, kornet, klarnet, fagot, obua ve nefesli aksesuar ve yedek parça şeklinde sıralabilir.

Nefesli Enstrüman Fiyatları

Nefesli enstrüman grubuna dahil olan müzik aletlerinin her biri, sesi farklı bir şekilde dışarıya aktarır. Bu nedenle her birinin özellikleri birbirinden farklıdır. Enstrümanı üreten marka da işin içine dahil olduğunda müzik aletleri birbirinden farklı fiyatlar üzerinden satışa sunulmaktadır. Zuhal Müzik, aradığınız kaliteli ve yüksek performans gösteren enstrümana kolaylıkla ulaşım sağlayabilmeniz için yenilikçi ürünleri sizlerle buluşturuyor.

Çok özel fiyatlarla satışa sunulan ürünler arasından istediklerinizi satın alabilir, kaliteli nefeslilere sahip olmanın keyfini yaşayabilirsiniz.